Презентация - "Сойка"
- Презентации / Презентации по Биологии
- 0
- 14.10.20
Просмотреть и скачать презентацию на тему "Сойка"
Загальна характеристика Сойка - птах родини воронових, відіграє роль "поліцейського лісів“, так як вона завжди на сторожі, і своїм скрипучим голосом подає знак лісовим мешканцям про появу людини набагато раніше, чим людина її помітить. Також сойка має здатність переймати звуки інших птахів.
По землі сойка пересувається невпевненими стрибками, тому внизу довго не затримується. Загальна характеристика Довжина тіла сойок близько 34 см, маса тіла 147 - 196 г. В природі цей птах уникає відкритих місць, більше полюбляє перельоти з крони на крону.
Сойка поширена майже по всій Європі, в Північній Африці, Малій Азії, на Кавказі, у Північному Ірані, південній частині Сибіру, на Сахаліні, в Кореї, Китаї та Японії. Поширення В Україні сойка - осілий птах Полісся, Лісостепу, Карпат і Криму; в час зимових мандрівок залітає і в степові райони.
Місця проживання У нас в Україні сойка переважно мешканець лісів. Селиться у всіх його типах, віддаючи перевагу старим деревам. Також її можна зустріти в посадках, лісосмугах та у старих парках.
Розмноження Висиджують яйця як самець так і самиця на протязі 16-17 діб. Через три тижні пташенята покидають гніздо. Вже у квітні сойки починають будівництво гнізда на листяному або хвойному дереві, у яке відкладає 5-8 яєць.
Харчування Сойка живиться рослинною і тваринною їжею, що залежить від пори року і кількості їжі. Тваринну їжу вживає особливо при годуванні пташенят. Це можуть бути як безхребетні так і хребетні, наприклад полівки, пташенята дрібних птахів.
Харчування Сойка вважається одним з найбільших ворогів дрібних птахів, вона розоряє їхні гнізда, випиває яйця та викрадає пташенят. З часом в її раціоні з'являється все більше рослинної їжі, це жолуді, букові та лісові горіхи, а також різноманітні ягоди.